halı saha yapım

halı saha yapım

Halı Saha Yapımı Hakkında

Eskiye oranla sportif alanlara daha fazla ihtiyacımız bulunmaktadır. Neredeyse İstanbulda Suni çime sahip halı saha her ilçemizde bulunmaktadır. Halı Saha Yapımı için talebin artıyor olması mevcut olan sahaların gelen taleplerde yetersiz kaldığını bizlere anlatmaktadır. Bölgenin ve sahanın bulunacağı alana göre Açık halı saha veya Kapalı halı saha yapımı için sizlere en uygun teknik çözümleri sağlamakta ve uygun fiyat teklifleri vermekteyiz.

HALI SAHA YAPIMI İÇİN EN UYGUN FİYATLARLA FİRMAMIZDAN ALIM YAPABİLİRSİNİZ.

Bahçe Çiti ,Tel Örgü Sistemlerinde oldukça fazla talep alan firmamız Halı Saha yapımında da İstanbulda lider firmalar arasındadır. Uygulama ve yapım konusunda son derece profesyonel firma altyapısına ve teknik bilgiye sahip olan firmamız şimdiye kadar bir çok projede %100 başarıyı yakalamıştır. Her aşamasında avrupa standarlarında bir hizmet sunan firmamızda önceliği zemin etüdü oluşturmaktadır.

Halı Sahanın yapılması düşünülen alanda Yetkili mühendislikler tarafından (harita müh. Topograf, inşaat müh) alanın uygunluğu için onay alınmalıdır. Proje başlangıcında yer tespitinden, zemin etüdüne kadar yapılacak yanlış seçimler geri dönüşü olmayana zararlara yol açabilmektedir.

Halı Saha Yapımı Teknik Özellikleri

  • Halı Saha Yapımı için kesinlikle en önce zemin etüdünün standartlar dahilinde yapılması gerekmektedir.
  • Halı Saha Plan projesi çizimi mutlaka olmalıdır. Autocad ortamında dijital olarak hazırlanmalı ve bu sayede hatalar minimuma indirilmelidir.
  • Halı Saha Projesi onaylandıktan sonra, hatıl kazısı işlemine geçilemsi gerekir. Zemin kotasına göre iş  makinesi desteği ile düzelteme işlemi yapılmalıdır. Halı saha ölçüsünde köşeler 90 derece olacak şekilde gönyeye alınmalı sonrasında hatıl betonun yapılması için hatıl kazısı yapılarak temel pabuç demirleri içine kalıplar hazırlanmalıdır.
  • Halı Saha Tel Örgü sistemleri için Ankraj Boruları yerleşimi unutulmamalıdır. Çevre çit projesine uygun standartlar dışına çıkılmadan bu uygulama tamamlanmalıdır. Uygulamada kullanılacak Çelik konstrüksiyon proje sahibinin talebine göre endüstriyel boya ile boyanmaktadır.
  • Halı saha aydınlatma işleri ve işçiliğide son derece önemlidir. Halı Saha Yapımı sırasında ışıklandırmada harici destek alan yapım firmaları sürekli sorun yaşayabilmektedir. Halı Sahanın ışıklandırmasında mutlaka güçlü ve kaliteli teçhizat ve sistemler tercih edilmelidir. Işıklandırma dışında Skorboard talebi gelmesi durumunda bu aşamada Skorboard yapım ve montajıda tamamlanır.
  • Zemin için kot ayarı konusunda mıcır işlemi yapılmalıdır. Zemine serilen mıcırlar silindir yardımı ile sıkıştırılmalıdır. Zeminde uygulama sonrasında dalgalanmaları engelemek için ince mıcır serimi ile işlem tamamlanır.
  • Zemini istenilen düzgünlüğe getirile halı sahada ıslama işlemi yapıldıktan sonra keçe serilmesi işlemine geçilir. Keçeden sonra Halı saha için özel olarak üretilen sunu çim serimine geçilmelidir. Sonrası işlemlerde saha çizgileri çizilmeli ve işlem sonlandırılmalıdır.
ÜRÜN İÇİN TEKLİF İSTEYİNİZ